TOPKEK yapılışı gerekli malzemelerimiz ( Böğürtlenli topkek yapıyoruz. Siz buna göre içerisindeki malzemeyi değiştirebilirsiniz )
Tozşeker ( 1 Bardak ), UN ( 2 bardak ) , Kabartma tozu, 2 adet yumurta, böğürtlen 1 kase ( isteğe göre topkeki neyli yapacaksanız ona göre değiştirebilirsiniz. ), Tarçın 1 yemek kaşığı göz kararı, 1 buçuk bardak şeker, 3 adet yumurta
Yapılışı : Bir kabın içerisine bir bardak sıvıyağ, 1 buçuk bardak şeker, 3 adet yumurta ve kabartma tozu eklenir 3-4 dakika çıpalım ( mikser yardımı ile isterseniz) Hazırladığımız karışımın içerisine 3 su bardağı un ilave ederek karıştırmaya devam edelim( Bu malzemeleri 3-4 dakika karıştıralım) Hazırladığımız karışımı bir topkek kabının içerisine aktaralım. Böğürtlenleri tarçın ve şeker ( 1 çay kaşığı olacak hepsi ) ve topkek kalıbının içerisindeki karışımın içerisine yerleştirelim. Topkekleri önceden 170 derece ısıttığımız kabın içerisine yerleştirelim. Fırına kaba koyduğumuz topkeklerimizi yerleştirelim ve 20-25 dakika sonra pişen keklerimizi çıkartalım ve servise sunalım.